
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Bits | 11 |
| Contact Plating | Tin |
| Lead Free | Contains Lead |
| Max Supply Voltage | 1.89 V |
| Nominal Supply Current | 122 mA |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago) |
| Number of Channels | 6 |
| Resolution | 1.375 B |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Height | 1.4 mm |
| Schedule B | 8542390000 |
| Termination | SMD/SMT |
| Number of D/A Converters | 6 |
| Bandwidth | 30 MHz |
| Operating Supply Current | 122 mA |
| Length | 10 mm |
| Weight | 342.689036 mg |
| Sampling Rate | 297 Msps |
| Mount | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Number of Pins | 64 |
| Width | 10 mm |
| Case/Package | LQFP |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 174
Distributors
pcbx
Unit Price$16.81942
Ext.Price$16.81942
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $16.81942 | $16.81942 |
| 10 | $13.53361 | $135.33610 |
| 25 | $13.01046 | $325.26150 |
| 50 | $12.50753 | $625.37650 |
| 100 | $12.02404 | $1202.40400 |
| 300 | $11.55924 | $3467.77200 |
| 500 | $11.11254 | $5556.27000 |
